Chcete nabídnout ubytování nebo jinou pomoc pro Ukrajince?

V souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině a příchodem velkého množství uprchlíků, Vás tímto žádáme o pomoc o
ubytování. Pokud máte v domě či bytě volnou místnost, případně byt, nebo objekt zařízený a schopný k bydlení, který chcete
nabídnout uprchlíkům, můžete vyplnit formulář na stránkách Ministerstva vnitra České republiky.

https://www.nasiukrajinci.cz/

Cílem je zprostředkovat takové spolubydlení, které bude pro obě strany přínosem a bude fungovat bezproblémově a dlouhodobě. Počítejte s tím, že je důležité pro člověka, který je v naší zemi nový, vytvořit stabilní zázemí, proto jde zprostředkování bydlení alespoň na 6 měsíců , v ideálním případě na 1 rok. Po vyplnění a odeslání registračního formuláře vás odpovědní pracovníci kontaktují a budou vašimi partnery po celou dobu procesu hledání zájemce o bydlení a zprostředkování volného pokoje. Prosím, berte na vědomí, že zprostředkování spolubydlení může nějakou dobu trvat. Všechny kroky s vámi budou samozřejmě důsledně konzultovat, můžete se na ně kdykoliv obrátit se svými dotazy. Na základě informací z registračního formuláře vyhledají zájemce o bydlení, který bude mít podobné představy o spolubydlení, a zorganizují společné setkání u vás doma, kterého se budou také účastnit.

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině ve Zlíně (KACPU). Lidé z Ukrajiny utíkající před válkou si zde mohou vyřídit potřebné
dokumenty a doklady. Více informací včetně formulářů naleznete zde.

Zároveň žádáme všechny občany, kteří se rozhodnou nabídnout pomoc, aby nám podali informaci na OÚ Zlechov o ubytovaných a nabídce pomoci, abychom měli přehled o ubytovaných osobách v obci. Děkujeme.

Projekt Pomáhej Ukrajině

Je centrální místo, kde můžete nabídnout svou pomoc. Některé nabídky budou přímo zveřejněny a mohou na ně reagovat ti, kdo pomoc potřebují. Ostatní nabídky budou zpracovány kolegyněmi a kolegy z místních neziskových organizací nebo obcí. Pro využití těchto nabídek se tedy obracejte na pomáhající organizace nebo regionální koordinační centra pomoci.

Jste organizace a potřebujete přístup k datům? Vyplňte prosím formulář a domluvíme se.

Pokud nás potřebujete kontaktovat, napište na pomahejukrajine@migracnikonsorcium.cz.

Kontaktní údaje

Obec Zlechov
Zlechov č.p. 540,  687 10 IČ: 00291609

Číslo účtu: 3121721/0100


Starosta
572 597 340
Účetní 572 597 810
Úřadovna 572 597 339

Pondělí a Středa
07:00 – 17:00
Úterý a Čtvrtek
07:00 – 15:00
Pátek
07:00 – 12:00
Sobota-Neděle
Zavřeno

Veřejná sbírka

Akce v okolí

Kalendář akcí

Hlášení škody v obci

Kde nás také najdete?